Ambonka stanowi nieocenione wsparcie dla osób mających problemy z zachowaniem równowagi podczas chodzenia. To rodzaj chodzika, który zapewnia stabilność oraz bezpieczeństwo jego użytkownikowi. Pozwala on znacząco ułatwić życie i zapewnić większą mobilność osobom, które bez dodatkowego wsparcia nie byłyby w stanie się przemieszczać. Rozwiązanie to jest zdecydowanie wygodniejsze od popularnych kul ortopedycznych, których wykorzystanie wymaga od pacjenta użycia siły rąk. Jednak wiele osób – głównie starszych oraz po poważnych urazach – nie jest w stanie utrzymać się na nogach używając kul.  Wymagają one bowiem opierania ciężaru ciała na nadgarstkach i przedramionach. Może to stanowić spore utrudnienie dla osób z chorobami stawów lub osłabionych chorobą.

 

Ambonka dla seniora i nie tylko

Charakterystyczną cechą ambonek jest posiadanie na wyposażeniu wygodnych podpórek, na których użytkownicy mogą się oprzeć. W ten sposób nie tylko odciążają oni kończyny dolne, ale także nie narażają kończyn górnych na urazy i przeforsowanie. Osoby starsze oraz niepełnosprawne dopiero dzięki wykorzystaniu ambonki są w stanie samodzielnie poruszać się po mieszkaniu. Pozwala ona także nawet na wyjście na krótki spacer, jeśli pacjent czuje się na siłach. Stanowi solidne oparcie całego ciała, przy jednoczesnym wspomaganiu pionizacji. Jest także skutecznym narzędziem wykorzystywanym przez osoby po wypadkach, które na nowo muszą uczyć się chodzić. Często jest również stosowana jako pomoc i narzędzie rehabilitacji osób ze stwardnieniem rozsianym.

 

Chodziki rehabilitacyjne – zalety

Ambonka zapewnia użytkownikowi stabilność oraz dodaje pewności, pomagając pozbyć się psychicznych blokad przed staniem o własnych nogach. Dlatego jej wykorzystanie w procesie rekonwalescencji może być tak istotne. Osobom, które nie są zdolne poruszać się o własnych siłach, często proponowane  jest korzystanie z wózków inwalidzkich. Jednak ich użytkowanie może osłabiać motywację pacjentów, którzy przy odpowiedniej rehabilitacji będą mogli na powrót samodzielnie chodzić. W takich sytuacjach korzystanie z wózka staje się dla nich wygodnym, ale też rozleniwiającym rozwiązaniem. Jeżeli od częstotliwości ćwiczeń zależy szansa na wstanie z chorego wózka, to korzystanie z ambonki może znacznie przyśpieszyć ten moment. Motywuje ona pacjenta do wzmożonej aktywności, a tym samym przyczynia się do wzmacniania mięśni.

 

Ambonka - wypożyczalnia Lublin

Osoby, które zdecydują się na wypożyczenie chodzika typu ambonka, zawsze mogą liczyć na naszą pomoc. Podpowiemy, jak dopasować rodzaj sprzętu do wzrostu oraz predyspozycji osoby chorej. Dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb pacjenta jest bowiem kluczową kwestią wpływającą na wygodę użytkowania. Służymy także radą oraz instrukcją użytkowania chodzika, aby chory mógł w pełni wykorzystać jego możliwości.


Wyświetl większą mapę