Koncentratory tlenu

Koncentratory tlenu to medyczne urządzenia, które służą do stałej podaży odpowiedniej ilości tlenu do organizmu. Tlenoterapia zalecana jest pacjentom borykającym się m.in. z niewydolnością narządów. Użycie koncentratora uzasadnione jest gdy płuca nie nadążają za poborem tlenu. Wówczas nasze komórki cierpią na jego deficyt, co może spowodować trwałe uszkodzenia w ciele pacjenta. Aby do tego nie dopuścić chorzy posiłkują się mechanicznym wspomaganiem oddychania. Do tego celu służą właśnie koncentratory tlenu, zapewniając pacjentowi do niego stały dostęp.

 

Jak działają koncentratory tlenu?

Urządzenia te pobierają powietrze z otoczenia, a następnie usuwają z jego składu azot oraz pozostałe lotne pierwiastki, pozostawiając czysty tlen. Jest on następnie podawany użytkownikowi w znacznie wyższym stężeniu, niż występuje on naturalnie w powietrzu. Wiele osób dostrzega jego liczne zalety, które zdecydowanie przeważają w porównaniu z dostępnymi na rynku butlami tlenowymi. Najistotniejszą z nich jest bezpieczeństwo użytkowania. W butlach mamy do czynienia z gazem pod ciśnieniem, którego wyciek lub wybuch może stanowić realne zagrożenie. Koncentratory tlenu do prawidłowego działania potrzebują jedynie źródła prądu i nie wymagają napełniania gazem. Są one jednocześnie bardziej dostępne i łatwiejsze w obsłudze. Dzięki temu mogą z nich korzystać nawet osoby starsze, jak i dzieci (pod opieką osoby dorosłej).

 

Kiedy stosować koncentrator tlenu

Tlenoterapia z wykorzystaniem koncentratora zalecana jest przede wszystkim w stanach obniżonej wydolności organizmu, a także przy niektórych zabiegach rehabilitacyjnych. Najczęściej wykorzystują ją pacjenci borykający się z chorobami układu krążenia, układu oddechowego czy osłabienia o podłożu onkologicznym. Zalecane są także przy niewydolności nerek, anemii, stłuszczeniu wątroby, zaburzeniach neurologicznych czy zatruciu lekami. Zalety koncentratora tlenu doceniają również sportowcy, którzy przy jego pomocy chcą poprawić swoją kondycję i osiągać lepsze wyniki. Jednak spektrum jego zastosowań jest znacznie szersze. Przynosi rezultaty także w przypadku przewlekłego stresu, bezsenności czy intensywnego bólu głowy.

 

Koncentratory tlenu wypożyczalnia

Wykorzystywanie koncentratorów w medycynie i rehabilitacji oraz jako środek doraźny na chwilowe problemy zdrowotne przynosi pozytywne efekty. Dlatego naszym Klientom umożliwiamy wypożyczenie również tego typu sprzętu medycznego. To także doskonała okazja dla tych, którzy nigdy nie próbowali tlenoterapii, na sprawdzenie na sobie jej efektów. Aby wypożyczyć sprzęt medyczny wystarczy odwiedzić jeden z naszych oddziałów. Znajdują się one w miejscowościach: koncentratory tlenu Lubartów, koncentratory tlenu Lublin, koncentratory tlenu Łęczna oraz koncentratory tlenu Świdnik. Zapraszamy także do kontaktu mailowego oraz telefonicznego.

koncentrator tlenu


Wyświetl większą mapę