Chodzik wysoki

Chodzik wysoki to nieodłączny element skutecznej rehabilitacji pacjentów pragnących wrócić do pełnej sprawności fizycznej. Stanowi także znaczące wsparcie dla osób starszych, mających już problemy z poruszaniem się. Niekiedy chorzy zapominają o tym, że wśród oferty sprzętu medycznego znajdują się właśnie chodziki. Zamiast tego decydują się na poruszanie o kulach, narażając na dodatkowe urazy lub zwyrodnienia. Albo siadają na wózek inwalidzki, uznając go za jedyną możliwą pomoc przy przemieszczaniu się. Tymczasem chodziki łączą w sobie wiele zalet. Stanowią doskonały pionizator oraz wymuszają na pacjencie pewną aktywność fizyczną.

 

Chodzik wysoki – dla kogo?

Z tego typu sprzętu rehabilitacyjnego powinny przede wszystkim korzystać osoby starsze. Ich układ ruchu nie wykazuje już bowiem takiej sprawności, jak przed laty. Jest to dobre rozwiązanie również w przypadku przebytych urazów czy poważnych operacji, które chwilowo przyczyniły się do trudności z poruszaniem. Są one niezwykle pomocne w przypadku pacjentów borykających się z chorobą Parkinsona czy walczących z reumatyzmem. Schorzenia te często narzucają na pacjentów znaczne ograniczenia w mobilności. Chodziki pomagają im w codziennym życiu, umożliwiając w miarę sprawne przemieszczanie się.

 

Stabilność i wygoda chodzików rehabilitacyjnych

Chodziki rehabilitacyjne dzięki swojej konstrukcji stanowią solidne wsparcie dla osób chorych. Są one również w pełni bezpieczne i zaprojektowane z myślą o przeszkodach, z jakimi musi radzić sobie pacjent. Dlatego też zostały one wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są bardzo wytrzymałe, a zarazem niezwykle lekkie. To gwarantuje użytkownikowi bezpieczeństwo podczas poruszania się, jednocześnie nie nadwyrężając jego zdrowia. Mała waga chodzika umożliwia jego swobodne podniesienie w przypadku natrafienia na krawężnik lub próg.

 

Chodzik wysoki - wypożyczalnia Lublin

Naszym Klientom, chcących skorzystać z możliwości wypożyczenia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, zapewniamy pomoc i fachowe doradztwo. Do każdego pacjenta podchodzimy w sposób indywidualny, co pozwala na odpowiednie dopasowanie parametrów sprzętu do aktualnych potrzeb. Zachęcamy Państwa do odwiedzenia naszego punktu stacjonarnego. Skontaktować się można z nami również poprzez formularz znajdujący się w zakładce „Kontakt” lub dzwoniąc pod wskazany numer telefonu.


Wyświetl większą mapę