Łóżko rehabilitacyjne lublin

Łóżka rehabilitacyjne mają za zadanie wspomóc pacjenta w powrocie do zdrowia, oraz służą zapewnieniu osobie potrzebującej, a także osobom opiekującym się nią komfortu i wygody użytkowania.

Na rynku występuje wiele rodzajów łóżek rehabilitacyjnych, jednak najczęściej możemy spotkać modele 2 lub 3 funkcyjne. Te pierwsze charakteryzują się elektryczną regulacją zagłówka oraz wysokości całego leża, natomiast łóżka 3 funkcyjne posiadają dodatkowo regulowaną część, na której opierają się nogi, podczas gdy w łóżkach 2 funkcyjnych mechanizm ten działa na zasadzie zapadki i wymaga ręcznej ingerencji. Ta niewielka różnica wydaje się bez znaczenia, ale gdy pacjent wymaga częstej zmiany pozycji, ręczna regulacja chociażby jednego segmentu łóżka staje się uciążliwa zarówno dla pacjenta, jak i osoby opiekującej się nim. Silnik elektryczny zapewnia płynną możliwość ustawienia pozycji ciała bez niepotrzebnego wysiłku i obciążania osoby chorej, co przy ręcznym mechanizmie jest niemożliwe.

W obu przypadkach pacjent sam jest w stanie ustawić swoją pozycję do wymaganej w danej chwili za sprawą pilota sterującego elektrycznymi funkcjami łóżek. W przypadku łóżek 2 funkcyjnych bez pomocy dodatkowej osoby, osoba unieruchomiona nie będzie w stanie unieść części nożnej. Wybór odpowiedniego rodzaju łóżka powinien być zatem uwarunkowany wymaganiami pacjenta, a co za tym idzie konsultacjami lekarskimi, gdyż nie zawsze wymagane jest posiadanie pełnej regulacji elektrycznej każdego elementu łóżka.

 

No Comments Yet.

Leave a comment


Wyświetl większą mapę